Tech@Lunch - Compressed air leak localisation and removal

Compressed air leak localisation and removal
Het onderwerp van de eerste sessie in deze speciale reeks van 5 webinars over energy cost reduction is "Compressed air leak localisation and removal". Tijdens deze sessie tonen we een volledig autonoom navigatie- en detectiesysteem dat we ontwikkeld hebben om persluchtlekken te lokaliseren. Een probleem bij perslucht is vaak dat er bij de aanmaak en afgifte sprake is van lekken, waardoor veel energie verloren gaat. Soms gaat door die lekken tot 20 procent van de energie die een compressor gebruikt, verloren.
Vandaag kan die je die lekken weliswaar gemakkelijk opsporen met ultrasone toestellen die luchtdrukverschillen registreren, maar je moet er ten eerste mensen op zetten en dus manuren voor in rekening brengen, en niet elk productieproces laat toe dat er intussen wordt gecontroleerd zonder dat het proces wordt stilgelegd.
Ons autonoom systeem kan gewoon op een heftruck of een andere rijdende unit gemonteerd worden en lokaliseert gewoon tijdens het productieproces persluchtlekken. Dat systeem houdt een heel beperkte investering in, die zichzelf bovendien snel terugverdient omdat het energieverlies er aanzienlijk mee beperkt kan worden. Schrijf je dus snel in en leer er alles over tijdens dit webinar.
Tech@Lunch Special
Energy cost reduction in the make industry
De energiecrisis laat zich voelen. Gezinnen en bedrijven zijn massaal op zoek naar energiebesparende maatregelen. Maar door de sterk stijgende prijzen is het verlagen van de energiekosten ook voor productiebedrijven urgenter dan ooit. Technologische innovatie speelt in dit verhaal een belangrijke rol. Op basis van eerder onderzoek heeft Flanders Make een reeks oplossingen ontwikkeld om de energiefactuur van productiebedrijven snel te verlagen. Tijdens deze Tech@Lunch special presenteren we 5 weken lang elke maandagmiddag een innovatie die het mogelijk om op korte termijn veel meer energie te besparen en de energiefacturen te doen zakken.
WAT?
Tech@Lunch special: Compressed air leak localisation and removal
VOOR WIE?
Voor en door onderzoekers, ingenieurs en iedereen betrokken bij R&D.
WANNEER?
Maandag 14 november 2022 om 12u30
HOE DEELNEMEN?
Deelnemen is gratis, je dient enkel te registeren via het formulier hieronder.
Inschrijven
De inschrijvingen voor dit webinar zijn afgesloten. Je kan het webinar rechtstreeks volgen via deze link.