Flexibele assemblagewerkcel voor het automatiseren van productiestappen

Flexibele assemblagewerkcel voor het automatiseren van productiestappen

Aminolabs, een Belgisch bedrijf gespecialiseerd in sportvoeding, dieetvoeding en gezondheidsvoedingsproducten, wilde een handmatige stap in hun productielijn automatiseren. Het huidige proces bestond uit het vullen van potten met voedingspoeder met behulp van geautomatiseerde systemen, gevolgd door het handmatig toevoegen van lepels en het vastdraaien van de deksels. Deze manuele taak was repetitief, vervelend en ergonomisch uitdagend voor de operatoren. 

Aminolabs streefde samen met Flanders Make naar een geautomatiseerde oplossing die niet alleen deze problemen zou oplossen, maar die ook operatoren zou vrijmaken voor andere taken. 

De belangrijkste uitdaging was het ontwikkelen van een flexibel systeem dat een breed scala aan maten, vormen en kleuren van lepels kon verwerken. Bovendien moest de productielijn gemakkelijk kunnen worden omgeschakeld voor het maken van verschillende producten doorheen de dag, met eenvoudige en intuïtieve herprogrammering. Het was ook van cruciaal belang om de veiligheid van de operatoren te garanderen terwijl ze in de buurt van het geautomatiseerde systeem werkten. Het streefdoel lag op een minimale assemblagesnelheid van 20 potten per minuut.

Voedingssupplementen aminolabs

"Aminolabs streefde samen met flanders make naar een geautomatiseerde oplossing die niet alleen deze problemen zou oplossen, maar die ook operatoren zou vrijmaken voor andere taken."

Aminolabs

Meer informatie?

Wil je graag meer weten over deze case? Of heb je zelf een gelijkaardig probleem? Neem dan snel contact op!

Kristof Vrancken, Communication Officer

Kristof Vrancken is sinds 2019 Digital Communication Officer bij Flanders Make. Als Digital Marketeer met ervaring in zowel B2B- als B2C-communicatie schrijft hij met een frisse blik op technologische innovatie, over wat letterlijk en figuurlijk beweegt binnen ons onderzoekscentrum.